Wyjątkowe urodziny? Escape game w Warszawie to gwarantuje!

Wyjątkowe urodziny? Escape game w Warszawie to gwarantuje!

Redakcja

2017-03-20

brak komentarzy

Urodziny można zorganizować na wiele sposobów. Wypad do klubu, wieczór przy bilardzie, czy gra w kręgle, jednak wszystko to wydaje się obecnie zbyt banalne. Na szczęście pojawiła się nowa forma rozrywki, która zmieni wszystko o 180 stopni. Pojawiła się escape game w Warszawie.

Czym w ogóle jest pokój zagadek?

Sam pomysł jest banalne prosty. Cała zabawa polega na tym, że grupa od 2 do 6 osób zostaje zamknięta w pokoju, a ich zadaniem jest jak najszybsze wydostanie się, które jest możliwe poprzez rozwiązanie szeregu zagadek ukrytych w escape game. Na uwolnienie się z pokoju gracze mają maksymalnie godzinę, a wszystko podkręcają niezwykle dopracowane detale, które sprawiają, że uczestnicy przenoszą się do zupełnie innego świata.

Historia escape game

Escape room ma swoje korzenie w roku 1988, kiedy to powstała pierwsza gra tego typu w wersji komputerowej. Brakowało w niej co prawda grafiki, jednak bardzo szczegółowej opisy wynagradzały te braki i pozwalały użytkownikowi przenieść się do zupełnie innego świata. Nie trzeba było długo czekać na kolejną edycje tej gry, ponieważ zainteresowanie było ogromne, i już kilka lat później zaczęły pojawiać się wersje online z gatunku escape game. Posiadały one już dużo bardziej rozbudowaną grafikę, co pozwalało jeszcze bardziej wczuć się w grę i oderwać od rzeczywistości. Escape game obecnie jest tak popularne, że możemy grać w nią nie tylko na komputerze, lecz także na tablecie, czy telefonie komórkowym. Największy jednak postęp nastąpił w 2006 roku, kiedy to powstała pierwsza wersja tej gry w świecie rzeczywistym. Spotkała się ona z tak ogromnym zainteresowaniem, że obecnie możemy korzystać z tej formy rozrywki we wszystkich największych miastach w Polsce i na świecie.

Escape game Warszawa: co mamy do wyboru?

Do wyboru jest niezwykle dużo klimatycznych pokoi, z których każdy znajdzie coś dla siebie. Od grobowców egipskich faraonów przez kryptę, czy komnatę zbrodni, aż do dżungli. Pokoje zagadek posiadają różny stopień trudności, przez co każdy znajdzie coś dla siebie.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda