Problemy zdrowotne, które może rozwiązać trening

Problemy zdrowotne, które może rozwiązać trening

Redakcja

2016-09-30

brak komentarzy

Okazuje się, że rozwiązaniem pewnych choroby zdrowotnych okazuje się regularny trening. O których chorobach mowa? W których okolicznościach zaleca się kurację przeprowadzić na sali fitnessowej? 

Słabsza zdolność zapamiętywania

Aktywności ruchowe pobudzają transport krwi do mózgu, polepszając stan całego układu krwionośnego. Stymulują także wzrost i rozwijanie się komórek w mózgu, szczególnie w obszarach odpowiedzialnych za sterowanie pamięcią i mechanizmy poznawcze. Osoby systematycznie aktywne fizycznie uzyskują wyższe rezultaty w testach pamięci, zdolności skupienia uwagi, podejmowania decyzji, pracy wielozadaniowej i planowania.

Kłopoty ze snem

Analizy dowiodły, że aktywność rzutuje na polepszenie jakości snu. TYmczasem niewystarczająca regeneracja w czasie snu przynosi różnorodne kłopoty zdrowotne (zmęczenie, wzrost wagi, niezdolność poradzenia sobie ze stresem, nasilające się symptomy dolegliwości mięśnia sercowego). TYmczasem niepohamowany wzrost ciała, powiązany z sennymi kłopotami, może nasilać oznaki bezdechu sennego. Aktywność zapobiega powyższym schorzeniom.

Niepewność

Treningi ruchowe, dzięki stymulacji ciała do wytwarzania endorfin, mogą pomóc złagodzić niepokój wywołany codziennymi powinnościami, ale również jego chroniczną postać, gdy to pacjent musi zostać poddany specjalistycznej kuracji. Systematyczna aktywność redukuje podatność na stany lękowe o 25%.

ADHD

Aktywności fizyczne oddziałują tu o tyle, że polepszają zdolności skupienia i pomagają stabilizować emocje. Dodatkowo ożywiają strefy mózgu odpowiadające za kontrolę czy podejmowanie decyzji. Jest tak również w kwestii dorosłych, jak także najmłodszych. Podnoszą dodatkowo na chwilę ilość dopaminy, działając wtedy analogicznie do niektórych medykamentów. Systematyczna aktywność pozwala wyładowanie zdenerwowania i napięć emocjonalnych.

Zaburzenia wzwodu i niskie libido

Zaburzenia potencji i niskie libido powiązane są bezustannie z przewlekłym stresem, złą jakością snu, słabym krążeniem, siedzącym trybem życia itp. Treningi fizyczne umacniają cały organizm i dotleniają wszystkie organy – także płciowe.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Form Explode w promocji:
Form Explode
297 zł 137 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 159 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

ZdrowieTreningi