Jak zgubić piwny brzuch?

Jak zgubić piwny brzuch?

Redakcja

2016-09-03

brak komentarzy

Otyłość zniekształca figurę. U panów, w inny sposób niż u pań, tłuszcz gromadzi się zazwyczaj na brzuchu. Nadwagę brzuszna, tzw. nadwaga typu męskiego to nie jedynie sprawa estetyki. Jeśli uwielbiasz jeść i pić alkohol, a na treningi nie posiadasz czasu, z wyjątkiem nadwagi zagraża ci parę niebezpiecznych schorzeń, takich jak cukrzyca, miażdżyca czy nadciśnienie.

Nadwagę brzuszna, fachowo nazywana jako nadwaga rodzaju męskiego, o której powszechnie wspominamy mięsień piwny to utrapienie 37 proc. Rodaków. Także to znasz? Biegniesz i trzymasz, że na poziomie pasa podskakuje ci niezbyt silnie przypięty worek, który zawadza, jakby nie był partią ciebie. Określasz go mięśniem piwnym, poklepujesz, ale wewnątrz ducha w ogóle nie jest ci do śmiechu. Taki worek nosi 37 proc. Rodaków. Do tycia przybliżają również znudzenie, oraz stresujące sytuacje. Z 1 strony niewielka aktywność, z 2 - przeciążenie zajęciami. Odwiedzasz na służbowe zakrapiane obiady, ale nie zdążasz zjeść porannego posiłku. Uwielbiasz standardowe polskie potrawy - wiele i tłusto (golonka), chociaż nie stronisz od amerykańskich fast foodów (chipsy, hot-dogi). Dorzućmy do tego bezustanne siedzenie - w aucie, przy biurku. No i bezpośrednio przed ekranem telewizora, z piwem i chipsami. 32 procentach substancji alkoholu to łatwo przyswajalne cukry, a więc błyskawicznie wchłaniane cukry. Sam alkohol także doprowadza kcal, oprócz tego pobudza absorpcję i odkładanie tkanki tłuszczowej. A to jedynie dodatek do posiłków! Litr alkoholu z przegryzkami to jakiś tysiąca kcal. A jeżeli wypijasz 2 litry? Piwny wieczór może ci dostarczyć większej liczby 1000 kcal. One powinny się gdzieś podziać. Tak się składa, że najbliżej im do twojego brzucha.

Otyłość brzuszna, tzw. nadwaga typu męskiego

Jak można dostrzec na plaży, mężczyźni noszą nadmiar bezpośrednio przed sobą, kobiety raczej niżej i z tyłu. To powiązane z hormonami. Żeńskie służą nadwagi rodzaju „gruszka". Tkanka tłuszczowa na udach, biodrach i pupie jest na okres ciąży magazynem energetycznym i warstwą profilaktyczną dla płodu. Tak to urządziła matka natura. U panów zdecydowanie częściej obecna jest „jabłko", a więc nadwagę brzuszna obejmująca pas talii i klatki piersiowej. Tu tłuszcz posiada dużo więcej naczyń krwionośnych. Gdy posiadamy za ogrom jedzenia, tkankę tłuszczową szybciej się w niej gromadzi, a w okolicznościach stresowych jest szybciej uwalniany. To to powoduje, że przyrasta zbyt błyskawicznie wskutek łatwych grzechów niskokalorycznych.

Nie należy chudnąć błyskawicznie

Jeżeli ważysz 120 kg, nie stawiaj sobie nierzeczywistego celu, że osiągniesz 80 kg w parę miesięcy. Niebezpieczeństwo pojawienia się schorzeń spada o 20 procent już przy 10-procentowym spadku startowej wagi. Daj sobie okres. Różnicuj złe przyzwyczajenia, wyrabiaj skuteczne. Należy, jeżeli w okresie roku twoja waga zmniejszy się do 100 kg. Więcej, by udało ci się zminimalizować grubość pasa - i zachować taki sukces.

Jak się mądrze zmniejszyć wagę?

 • Zredukuj porcje, ale nie głodź się.
 • Jadaj systematycznie. Pamiętaj o śniadaniu.
 • Spożywaj stopniowo, prawidłowo gryź, delektuj się każdym kęsem.
 • Pij wodę niegazowaną bezpośrednio przed jedzeniem - po 15 minutach staniesz się miał niewielki uczucie głodu.
 • Stój od stołu z niepełnym żołądkiem (po 15 minutach to wrażenie ulotni się).
 • Pokochaj jarzyny, świeże owoce i ziarna - obejmują włókno pokarmowe, który rozbudza jelita do pracy.
 • Nie spożywaj wiele czerwonego mięsa, zastąp je rybami.
 • Kontroluj ilość tłuszczu - odrzucaj tłuste skórki, zrezygnuj z panierki, porzuć myśl o boczku, kaszance itd.
 • Postaraj się nie słodzić i nie solić. 
 • Stroń od przegryzek - zamiast krakersów zabierz orzechy i pestki w małych proporcjach.
 • Pij alkohol rozsądnie - nie zapominaj, że ono rozbudza głód. 
 • Nie pozwalaj sobie na późne dania i słodkości.
 • Basen, biegi, jazda na rowerze, taniec - im dużo więcej posiadasz mięśniowa, tym lepiej spalasz tkanka tłuszczowa.
Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Dr Farin w promocji:
Dr Farin
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 185 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

OdchudzanieMężczyznaTreningi