Domowy rosół – obniża ciśnienie i poprawia samopoczucie

Domowy rosół – obniża ciśnienie i poprawia samopoczucie

Redakcja

2016-09-06

brak komentarzy

Japońscy uczeni dowiedli, że rosół z kury może zapobiec nadciśnieniu, a choćby wspomagać jego kurację. Zawarty w nim kolagen wywodzący się z mięsa kury, zwłaszcza nóżek, zapobiega zwężaniu tętnic.

Ale uwaga: leczniczą moc posiada wyłącznie rosół z małą ilością soli. W związku z tym do gotowania nie używaj kostek bulionowych a także zioła rodzaju jarzynka lub maggi. Aczkolwiek umacniają one smak zupy, ale dostarczają sporo soli, która zatrzymuje wodę wewnątrz organizmu, pobudza ciśnienie krwi a także dezorganizuje pracę nerek. Zamiast tego dorzuć lubczyku a także natki pietruszki, którzy nadadzą potrawie nieco słony smak.

Rosół na grypę a także polepszenie humoru

Osoby, które przez cały dzień nie pałaszują nic ciepłego, szybciej łapią zakażenia. Nie posiada korzystniejszego sposobu na rozgrzanie się w mroźny dzień aniżeli talerz gorącego rosołu. Ci, którzy systematycznie pałaszują rosół, przekonują, że mało kiedy się przeziębiają a także chorują na grypę. Gorący rosół to także świetne lekarstwo na sezonowe zakażenia. Dostarcza nieodzownych substancji wzmacniających, wzmacniając ciało do walki z chorobą. Okazuje się, że bulion rzutuje na wytwarzanie komórek układu immunologicznego, redukując zapalenie wewnątrz organizmu a także łagodzi objawy zakażenia. Rosół efektywnie natłuszcza śluzówki w nosie, łagodzi katar a także kaszel. Para z ciepłej zupy i występująca w niej tkanka tłuszczowa oddziałują jak balsam na podrażnione gardło.

Najskuteczniejsze cechy zdrowotne posiada odtłuszczony rosół z kury, indyka lub wołowiny z dużą ilością włoszczyzny, kartoflami a także zapomnianym już pasternakiem. Jeszcze zdecydowanie bardziej wzmocni ciało, gdy pod koniec gotowania dodasz posiekaną cebulę a także czosnek.

Czytaj taże: Dieta na płaski brzuch dla mężczyzny: co jeść, by chudnąć?

Zdaniem kanadyjskich uczonych rosół wpływa również do wzrostu serotoniny w krwioobiegu, polepszając dobre samopoczucie. Spożywajmy go więc na pozytywny humor a także na zdrowie!

Rosół nie na rzecz wszystkich

Rosołu a także zup na wywarach mięsnych muszą stronić od ludzie chorzy na reumatoidalne zapalenie stawów, kamicę nerek a także dnę moczanową. Obecne w rosole sole purynowe w trakcie metabolizmu podlegają rozkładowi do kwasu moczowego. Jego nadmiar w krwioobiegu sprzyja postępowi tych chorób a także może zaostrzyć ich objawy.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Dr Farin w promocji:
Dr Farin
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 164 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

ZdrowieOdchudzanie