Dlaczego warto jeść owsiankę?

Dlaczego warto jeść owsiankę?

Redakcja

2016-09-18

1 komentarz

Ugotowane płatki owsiane zawierają ogrom włókna pokarmowego, dzięki któremu czujemy się dłużej nasyceni. Włókno pokarmowe korzystnie rzutuje na sprawność układu trawiennego, przeciwdziała obstrukcjom i ułatwia metabolizm. Filiżanka płatków owsianych posiada 4 gramy tego cennego elementu. Ostatnie badania dowiodły, że spożycie porannego posiłku obfitego w błonnik redukuje chęć do przegryzania między daniami przez cały dzień. Z jakiego powodu dodatkowo opłaca się ją spożywać?

Owsianka to pożywne śniadanie

Czy wiedziałeś, że niepozorna owsianka może zredukować poziom cholesterolu i zminimalizować niebezpieczeństwo zapadnięcia na choroby nowotworowe? Za owe cechy również jest odpowiedzialny błonnik pokarmowy. Dzięki niemu ciało nie absorbuje tzw. złego cholesterolu, co minimalizuje niebezpieczeństwo wystąpienia schorzeń układu naczyniowego, zawałów mięśnia sercowego i udarów. Płatki owsiane są kopalnią istotnych soli mineralnych. Systematyczna dawka owsianki zjedzonej o poranku doprowadza magnezu, fosforu, cynku, żelaza, manganu i selenu oraz licznych witamin. Płatki owsiane zawierają także lignany, a więc elementy pochodzenia roślinnego, które uchronią układ krwionośny. Systematyczne spożycie płatków owsianych oddziałuje pozytywnie nie jedynie na stan kondycji, ale także wygląd. Drogocenne sole mineralne umacniają włosy, polepszają kondycję płytki paznokci i dodają blasku zmęczonej skórze.

Czytaj także: Jak spalić szybko 1 kg tłuszczu?

Owsianka jest niedroga

Płatki owsiane to jeden z najzdrowszych, a przy tym najtańszych produktów. Pojemnik o wadze 500 gramów kosztuje mniej więcej 2-3 zł.. Płatki są łatwo dostępne, odszukasz je w każdym kolejnym sklepie z artykułami spożywczymi. Do wykonania jednej porcji płatków owsianych wystarczy parę łyżek. Dużo zdrowych produktów ma wygórowane ceny, wobec tego tym zdecydowanie bardziej musimy spojrzeć przychylnym okiem na tanie płatki owsiane. Dzięki nim możemy jeść zdrowo i nie wydawać fortuny na zakupy. Również twój brzuch, jak i portfel, staną się zadowolone.

Czytaj także: Tłuszcze na utratę wagi

Owsianka umożliwia zrzucenie nadwagi

Jesteś na diecie? Owsianka to doskonały wybór na niskokaloryczne i pożywne śniadanie. W jednej porcji jest wyłącznie 150 kcal i aż 6 gramów białka. Osoby odchudzające się zazwyczaj stronią od węglowodanów, ale składniki pełnoziarniste powinny być elementem dowolnej diety, choćby redukcyjnej. Dla zdobycia szczupłej figury kluczowy jest błonnik, jakiego nie brakuje w owsianych płatkach. Dzięki niemu nie mamy ochoty na zakąski. Będąc na kuracji wyszczuplającej, zaleca się oczywiście mieć na uwadze, by dawka płatków owsianych nie była nazbyt duża, a dodatki zbyt kaloryczne.


Dodaj komentarz

Komentarze

dorota13k

2016-10-14 12:02:19


dla mnie owsianka to jest najlepszy sposob na pozywne sniadanie. potem nie czuje juz takiego ssania w zoladku, mam energie w pracy, w domu.

ZdrowieOdchudzanie