Czosnek a grypa i przeziębienie

Czosnek a grypa i przeziębienie

Redakcja

2016-12-25

brak komentarzy

Najdogodniej każdego dnia. Systematyczne spożycie czosnku umacnia system immunologiczny, a jednocześnie pobudza efekt likwidacji chorobotwórczych drobnoustrojów z żołądka.

Jednak ile ząbków czosnku można spożywać na dzień, by się wyleczyć? Jaki typ czosnku okazuje się idealny na przeziębienie a także grypę?

By wyleczyć przeziębienie a także grypę, czosnek trzeba spożywać systematycznie. Wtedy obecne w czosnku sole siarki staną się regularnie zwalczały drobnoustroje a także mobilizowały krwinki białe do obrony żołądka bezpośrednio przed innymi wirusami a także bakteriami. Nie trzeba mimo wszystko przesadzać z jego częstym spożyciem, ponieważ wówczas pozwalają objawić się objawy niepożądane. Konsumowanie czosnku w dużych proporcjach może wywoływać niestrawności. Dodatkowo może posiadać powodem zaczerwienienia wątroby a także błony śluzowej układu trawiennego.

Jak spożywać czosnek, by wyleczyć grypę a także przeziębienie?

2-3 ząbki surowego czosnku na dzień należy cierpliwie je stosować, by wspomóc ciało w walce z chorobą. Aby swobodnie użyć lecznicze walory czosnku, który posiada podobne cechy do penicyliny, zalicza się go zgnieść trochę mniej niż kwadrans bezpośrednio przed zjedzeniem. W trakcie zgniatania otwierają się ponieważ błony komórkowe, które wydobywają  allinazę - enzym, wskutek jakiego produkowane są sole wykazujące właściwości antybiotykowe. Spośród nich tych najbardziej aktywnymi znajdują się allicyna a także tiosulfinat. To z całą pewnością owe substancję osłabiają wirusy odpowiedzialne za grypę, co to oznacza między innymi rinowirusy a także koronawirusy, oraz wirusy grypy. W trakcie zgniatania czosnku dochodzi do uwolnienia jeszcze innych składników czynnych - ajoenu, który wspiera limfocyty w walce z wirusami wywołującymi infekcję.

Kto nie musi spożywać czosnku?

Kobiety karmiące piersią, które nie jadły czosnku w stanie błogosławionym a także ich dzieci w życiu płodowym nie przyzwyczaiły się do jego smaku, muszą go stronić, bo aromat może przenikać do mleka a także zniechęcić dziecko do ssania piersi. Czosnku nie poleca się także ludziom z ostrym a także przewlekłym nieżytem organizmu a także jelit.

Wyjątkową przezorność muszą utrzymać cukrzycy, a konkretnie ludzie z tendencją do hipoglikemii (nazbyt niskiego poziomu węglowodanów). Osoby, które  stosują insulinę w formie zastrzyków, bezpośrednio przed zastosowaniem czosnku muszą przedyskutować  się z diabetologiem. W umiarkowanej ilości jeść go muszą niewiasty w stanie błogosławionym.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Zdrowie