Trening cardio nie musi być nudny!

Trening cardio nie musi być nudny!

Redakcja

2016-09-25

brak komentarzy

Trening aerobowy wielu ludziom kojarzy się z jednym ćwiczeniem – nudnym marszem na bieżni. Owszem monotonia to złe rozwiązanie na program aerobowy, które potrafi zniechęcić choćby najbardziej wytrwałe ludzie w oczekiwaniu na zamierzone rezultaty. Jednak jest na to sposób!

Program cardio nie musi być nudny!

Spacer na bieżni już nikomu nie będzie śnił się po nocach! Są treningi dużo bardziej przyjemne, które także wspomagają zgubić warstwę tłuszczową. Najlepszym przykładem takiego ćwiczenia jest spacer z kijami, które okazuje się coraz bardziej znane w Polsce. Wbrew stereotypom spacer z kijkami potrafi dać w kość oraz jest doskonałym spalaczem tkanki tłuszczowej, a co się z tym wiąże wariantem dla nudnej bieżni. Opłaca się także zrobić użytek z roweru. W okresie letnim trzeba wybrać się na treningi na łonie natury, co korzystnie oddziałuje także na zdrowie, a sam wysiłek, skądinąd jak w kwestii poprzedniego ćwiczenia, będzie odbywał się na łonie natury. Każdy powód jest pozytywny do tego, by wyrwać się z domu na ćwiczenia. 

Rower oraz basen

W czasie mrozów i deszczu bez oporów trzeba przesiąść się w domu na rower stacjonarny. O ruchu pomogą zapomnieć słuchawki z energiczną muzyką. Według eksperymentów to 1 z elementów mających wpływ pozytywnie na trening, który nie wyłącznie motywuje, ale także redukuje odczuwany dyskomfort podczas ćwiczeń! Dla tych, którzy lubią basen, można łączyć przyjemne z pożytecznym. Wzmocni się dzięki temu swoje całe ciało (szczególnie plecy), a więc rozluźni je w czasie pływania. Przepłynięcie 50 metrów 15 razy w okresie 30-40 min. może okazać się świetną formą redukcji warstwy tłuszczu!

Czemu lepiej selekcjonować treningi angażujące całe ciało?

Po pierwsze angażując do pracy całe ciało, zmusza się do przeprowadzania ruchu znaczna część tkanki mięśniowej, co uatrakcyjnia koordynację ruchową, rozwija tkanka mięśniowa a więc umacnia aparat kostno-mięśniowy. Po drugie ta forma dyscypliny funkcjonuje kompleksowo na zrzucenie warstwy tłuszczu. A wtedy pali się zatem jej obecność dużo skuteczniej na obszarze całego ciała! Trening aerobowy to 1 ze środków na wypracowanie doskonałej figury. Nigdy i tak nie powinno się robić go bezpośrednio przed ćwiczeniami na sali treningowej. Najskuteczniejsze redukcję podskórnej warstwy tłuszczu obecna jest, gdy bezpośrednio przed cardio zostanie zrobiony program siłowy.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Form Explode w promocji:
Form Explode
297 zł 137 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 186 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

OdchudzanieTreningiBieganie