Trener personalny, czyli motywacja na wyciągnięcie ręki

Trener personalny, czyli motywacja na wyciągnięcie ręki

Redakcja

2017-06-01

brak komentarzy

Cały świat szaleje na punkcie szczupłej i wymodelowanej sylwetki, co potwierdzają licznie otwierane kluby fitness. Jednak nie każdy jest w stanie sam zmotywować się do ćwiczeń i wytrwać w postanowieniu walki o piękne ciało. To właśnie dla takich osób stworzony jest trener personalny.

Kim jest trener personalny?

Trener personalny jest to osoba, która zajmuje się układaniem indywidualnego planu ćwiczeń oraz kontroluje jego wykonywanie. Jednak równie ważnym jego zadaniem jest motywacja klienta do ćwiczeń oraz szczegółowe monitorowanie jego wyników. Wszystko po to, aby pomóc mu jak najszybciej osiągnąć postawiony cel. Pracując z trenerem personalnym czas, jaki jest potrzebny do uzyskania wymarzonej sylwetki zostaje mocno skrócony, co oznacza, że ta forma treningu jest bardzo efektywna. Obecnie popularna jest także forma e trenera personalnego. Jest to rozwiązanie dla osób zabieganych, które chcą ćwiczyć wtedy, kiedy mają na to czas i chęci. Ten rodzaj treningu polega na zdalnym kontakcie z trenerem, który przekazuje wszystkie potrzebne informacje i nadzoruje trening. Klient natomiast przekazuje trenerowi swoje wyniki m.in. pomiary ciała oraz wagę, przez co trener jest na bieżąco. Ta forma jest jednak bardzo dyskusyjna, gdyż relacja trener – trenujący znacznie się zaciera.

Jak wybrać dobrego trenera?

Z pewnością wybrać dobrego trenera nie jest wcale łatwo, gdyż zawód trenera nie jest uregulowany ustawowo przez co każdy może nim zostać bez większego problemu. Trzeba więc naprawdę uważać, by wybrać osobę odpowiedzialną i o kwalifikacjach nie do podważenia. Z pomocą w wyborze przychodzi portal LepszyTrener.pl, na którym każdy może znaleźć instruktora dla siebie. Strona ta pozwala zapoznać się z kwalifikacjami osoby, która nas interesuje oraz z opiniami na jej temat. Minimalizuje to ryzyko wyboru nieodpowiedniego trenera,a tym samym zapewnia nam większe bezpieczeństwo.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Form Explode w promocji:
Form Explode
297 zł 137 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 239 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

MężczyznaTreningi