Przepis na siłownię własnej roboty

Przepis na siłownię własnej roboty

Redakcja

2016-12-16

brak komentarzy

Siłownia w domu to coś, o czym marzy zdecydowana większość czytelników działu fitness. Skąd wziąć gotówkę na kosztowny przyrząd? W jaki sposób wygospodarować przestrzeń do ćwiczeń. Jak ją zaaranżować? Nie zapominaj, iż strach ma wielkie oczy. Zapewniamy, iż zbudowanie swojej, domowej sali treningowej od podstaw w ogóle nie musi być aż tak trudne. Poniżej parę wskazówek, jak zrobić siłownie własnej roboty.

1. Lustro. Zmotywuje oraz pomoże robić każde aktywność z świetną techniką. Nie zapominaj, iż w domowej sali treningowej najczęściej będziesz ćwiczył bez partnera.

2. Ławeczka. Na niej spędzisz mnóstwo czasu. Zadbaj, by była solidna oraz spełniała normy wytrzymałości na określony ciężar.

3. Obciążenie. Na pierwszy raz nie jest potrzebne dużo. Lżejszymi ciężarkami precyzyjniej dopasujesz ciężar do własnych predyspozycji.

4. Hantle. Pomogą dwie, pod kryterium, iż będą miały prawdopodobieństwo zmiany obciążenia.

5. Modlitewniki, dodatkowe ławki etc. Przed zakupami, pomyśl pod którym kątem pragniesz rozwijać własne ciało. Nie w każdym przypadku inwestycja w nadprogramowy przyrząd się opłaca.

6. Bieżnia. Nie pozwoli zapomnieć o treningu tlenowym.

7. Rower sportowy. W wersji ekonomicznej, w miejsce bierzni występuje jazda na rowerze. Wybór należy ciebie.

8. Drążek sportowy. Zawsze odszukasz dla niego miejsce. Kupno oraz instalacja to nieduże koszta, zaś benefity ćwiczeniowe będą znaczne.

9. Mata. Pomyślisz, iż to coś niepotrzebnego. Już po paru tygodniach okaże się twoim ulubionym gadżetem w sali treningowej. Obszarem treningów rozciągających, wzmacniajacych brzuch, a także miejscem relaksu.

10. Statywy, dodatkowe gryfy czy też uchwyty.

11. Skakanka. Skakanie na skakance jest symbolem dzieciństwa, o którym opłaca się sobie przypomnieć. Taki tani sprzęt gimnastyczny pomoże zatroszczyć się o sylwetkę oraz kondycję fizyczną. Skacząc na skakance angażujesz do pracy wszystkie mięśnie: ramiona, barki, przedramiona, pupę, łydki, uda, brzuch, plecy czy też klatkę piersiową, a krew oraz limfa zaczynają. Dobrze mieć świadomość, iż 5 min. podskoków na skakance identycznie efektywnie uelastycznia nogi, co przebiegnięcie ok. 800 metrów! Wybierając skakankę zwróć uwagę na jej długość (będziesz posiadać problemy ze skakaniem, jeżeli okaże się nazbyt krótka albo za długa) oraz tworzywo, z jakiego została wykonana (powinna być trwała oraz prosta do rozplątania). Jeżeli dużo większy nacisk pragniesz położyć na umocnienie ramion, zainteresuj się skakanką z kolejnym ciężarami.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Kankusta Duo Forte w promocji:
Kankusta Duo Forte
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 184 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Treningi