Pokój zagadek w Warszawie – przełam rutynę!

Pokój zagadek w Warszawie – przełam rutynę!

Redakcja

2017-03-13

brak komentarzy

Masz dość oklepanych sposobów spędzania wolnego czasu? Chcesz spróbować czegoś zupełnie innego i sprawdzić swój umysł? Pokój zagadek w Warszawie jest do twojej dyspozycji!

O co w ogóle chodzi w pokoju zagadek w Warszawie?

Pokój zagadek w Warszawie jest grą typu Escape room. W zasadzie ta forma rozrywki polega tylko i wyłącznie na wydostaniu się z zamkniętego pokoju. Żeby się uwolnić trzeba rozwiązać jednak zagadki, które zostały w nim ukryte, co nie jest wcale takie proste. Niezbędny jest spryt, inteligencja oraz umiejętność pracy zespołowej, bo to na tych czynnikach opiera się szybkie wydostanie z pokoju zagadek w Warszawie. Opuszczenie gry utrudniają pokoje dopracowane
z niezwykłą precyzją, przez co przenoszą nas one do zupełnie innej rzeczywistości i wręcz mieszają zmysły.

Dla kogo jest pokój zagadek w Warszawie?

Gra skierowana jest do osób w każdym wieku. Jedyny wyjątek stanowią osoby do 12 roku życia, które mogą w niej uczestniczyć tylko pod opieką osoby pełnoletniej. Grupa może mieć od 2 do 6 osób. Innych wymagań nie ma, grunt to otwarty umysł i chęć zabawy, a także sprawdzenia siebie.

Co zapoczątkowało tę formę zabawy?

Wszystko ma swój początek w roku 1988, kiedy to powstała pierwsza gra tego typu, jednak
w świecie wirtualnym. Nie miała ona grafiki i opierała się tylko i wyłącznie na tekście. Wydawać by się mogło, że gra tego typu będzie nudna, jednak przez niezwykle szczegółowe opisy wciągała ona gracza w zupełnie odmienną rzeczywistość. Dużym skokiem naprzód było dodanie grafiki, co miało miejsce kilka lat później. Zmieniło to grę o 180 stopni. Zainteresowanie nią było ogromne, ludzie grali w nią nie tylko na komputerach, lecz także telefonach i tabletach. Wraz z jej rozwojem powstał pomysł, by przenieść grę z wirtualnego świata do rzeczywistość i tak właśnie narodziły się gry typu pokój zagadek w Warszawie. Pierwsze zaczęły powstawać w 2006 roku i od tego czasu gra rozprzestrzeniała się w zaskakującym tempie przez co obecnie możemy w nią grać praktycznie w każdym z największych miast w Polsce.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Form Explode w promocji:
Form Explode
297 zł 137 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 205 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Zdrowie