Owijanie brzucha folią podczas biegania - czy warto?

Owijanie brzucha folią podczas biegania - czy warto?

Redakcja

2016-11-13

brak komentarzy

Jak odchudzać się skutecznie i raz na zawsze rozprawić się z nieestetycznym cellulitem? Okazało się, że klasyczne rozwiązania jak zbilansowana dieta i regularny trening odchodzą stopniowo do lamusa, zaś w ich miejsce wprowadzane są prawdziwie osobliwe patenty. Jednym z nich jest owijanie brzucha folią podczas biegania, aby jeszcze bardziej zwiększyć skuteczność joggingu. Czy taki zabieg faktycznie ma sens?

Trening i dieta

Fundamentem sukcesu w odchudzaniu jest kombinacja dwóch czynników. Pierwszym z nich jest zbilansowana dieta, w której będziemy spożywać 5 posiłków i nie zapominać o spożyciu co najmniej 2 litrów wody dziennie. W swoim jadłospisie nie powinniśmy mieć składników wysoko przetworzonych, obfitych w puste kalorie, zbyt przesłodzonych i bogatych w niezdrowe tłuszcze. Drugim czynnikiem jest trening. Jeżeli nie jesteśmy w typie sportowca i nie czujemy się dobrze na siłowni, warto wypróbować ćwiczenia w domu bądź treningi grupowe. W ostatnim czasie szczególnym zainteresowanie cieszy się fitness na trampolinach, który w ciągu jednej godziny pomaga zgubić nawet 800 kcal!

Czy owijanie brzucha folią podczas biegania pomaga?

Absolutnie nie. Bieganie jest sportem ogólnorozwojowym, podczas którego pobudzamy do pracy wszystkie grupy mięśni. Niezależnie od tego, czy owiniemy folią talię czy uda, do zwiększenia wysiłku zmuszamy całe ciało. Tymczasem otarcia, odparzenia i wypryski to nie najgorszy efekt takiej praktyki. Folia podnosi temperaturę ciała, przez co wymusza intensywniejszą pracę układu krwionośnego. Absolutnie nigdy nie powinniśmy stosować folii do wyszczuplania podudzi - to partia zakazana nie tylko dla osób narażonych na żylaki. Podnoszenie temperatury nie jest wskazane w okresie ciepłych dni (powyżej 18 stopni C), menstruacji czy migreny. 

Odwodnienie, udar, pajączki i wiele groźnych dla zdrowia skutków ubocznych - to powoduje owijanie brzucha folią podczas biegania. Mówi się również, że rozgrzewanie okolic talii sprzyja rozleniwianiu się przewodu pokarmowego oraz sprzyja zaparciom, nie od razu, lecz w okresie 5 miesięcy po zaprzestaniu tej praktyki, dlatego często nie wiążemy ze sobą tych faktów. 

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Kankusta Duo Forte w promocji:
Kankusta Duo Forte
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 204 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

OdchudzanieTreningi