Jogging a mięśnie

Jogging a mięśnie

Redakcja

2016-09-21

brak komentarzy

Jogging jest sportem rekomendowanym osobom chorym na nadciśnienie, albowiem obniża ciśnienie oraz redukuje ryzyko zapadnięcia na chorobę wieńcową, miażdżycę, zawał serca, udar mózgu i inne. Udokumentowano także, że trenowanie tego sportu obniża ryzyko zachorowania na cukrzycę. Wiele ludzi zastanawia się nad kwestią – bieganie a mięśnie. Czy regularny jogging rzutuje na redukcję tkanki mięśniowej, a może pomaga ją modelować? Bieganie korzystnie wpływa na mięśnie proste i skośne brzucha, pomaga wyeliminować nadprogramowe kilogramy oraz rzeźbi szczupłą figurę.

Wpływ biegania na mięśnie

Wielu zawodowych kulturystów w obawie przed utratą mięśni porzuca bieganie. Boją się, że po codziennym biegu staną się podobni do klasycznych lekkoatletów, którzy są szczupli i smukli. Czy mają rację? Niekoniecznie. Bieganie każdego dnia nie grozi masie mięśniowej, jeżeli nie jest to bieg na długim dystansie. Dodatkowo właściwie dobrany trening pozwala na redukcję tkanki tłuszczu, przy równoczesnym modelowaniu tkanki mięśniowej. 

Podczas tego treningu aktywujemy prawie wszelkie grupy mięśniowe, a to prowokuje, że nasze ciało zdecydowanie szybciej redukuje zmagazynowany tłuszcz. Jogging przyczynia się do rozwoju tkanki mięśniowej, a dzięki temu szybciej spala tkankę tłuszczową przez cały dzień. W trakcie biegu najbardziej dynamicznie funkcjonują mięśnie nóg, ramion, pleców, rąk oraz brzucha. Grupy tych mięśni dotleniają się, polepsza się także ich tonus. Bieganie rekomendowane jest ludziom uskarżającym się na bóle pleców powiązane ze stresem, albowiem świetnie rozluźnia spięte mięśnie. Jeżeli więc jesteś kulturystą - amatorem, pracującym na tkankę mięśniową, nie bój się biegania. Ten doskonały rodzaj ruchu nie zagrozi ci, jeżeli nie przeholujesz z ćwiczeniami.

Wpływ biegania na samopoczucie

Jogging jest świetnym rozwiązaniem na wyładowanie nerwów. Dodatkowo to odskocznia od codziennych kłopotów i spożytkowanie czasu jedynie dla siebie. W trakcie biegania można rozpatrzeć wiele spraw oraz pomyśleć nad podjęciem dobrej decyzji. Rezultaty systematycznego biegania widać już po paru tygodniach, kiedy zauważalnie polepsza się wydolność organizmu fizyczna. Z czasem bieganie staje się życiową pasją i osoby ćwiczące pragną uzyskiwać coraz lepsze rezultaty oraz pokonywać dłuższe dystanse.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Form Explode w promocji:
Form Explode
297 zł 137 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 157 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

TreningiBieganie