Jakie buty do biegania wybrać?

Jakie buty do biegania wybrać?

Redakcja

2016-09-03

1 komentarz

Gadżety, których używasz do biegania pozwalają w dużym stopniu polepszyć jakość twoich ćwiczeń, nieważne od tego, czy jesteś zawodowym joggerem, czy dopiero zaczynasz własną przygodę z biegiem. Dobrze dobrane buty biegowe to baza dla każdego joggera. Ale pamiętajmy również o innych akcesoriach usprawniających bieg - pendometrze, pasie z bidonami, jaskrawych elementach stroju i odpowiednich skarpetach.

Buty biegowe

Wybór właściwych butów do biegania to wcale nie taka prosta sprawa, jakby się mogło wydawać. Nie istnieją buty pasujące do każdego biegacza. Każdy musi dopasować buty do własnych stóp oraz preferencji. Przykładowo buty biegowe dla ludzi z płaskostopiem muszą być stabilniejsze niż inne, aby dawać stopie właściwe oparcie. Dobrze byłoby również zastanowić się o profesjonalnych wkładkach ortopedycznych. Z drugiej strony, osoby z wysokim podbiciem muszą rozejrzeć się za giętkim i miękkim obuwiem do biegania. Wybierając buty do biegania, zaleca się przede wszystkim odnaleźć własne stare buty, by poprzyglądać się, które miejsca są najbardziej wytarte. Bogatsi o tę wiedzę możemy podzielić się nią z ekspedientem w sklepie sportowym, który pomoże dobrać buty właściwe do rodzaju stopy.

Skarpetki biegowe

Właściwie dobrane skarpetki biegowe są niemalże równie ważne jak komfortowe obuwie. Skarpetki dobrej jakości pozwalają zredukować ryzyko wystąpienia odcisków oraz obtarć. Dobrze jest wybrać skarpetki biegowe dostosowane do pogody. Zawsze muszą być zrobione z bawełny, by wchłonąć pot.

 

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Knee Active Plus w promocji:
Knee Active Plus
297 zł 137 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 177 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

kaska061

2016-10-10 09:39:14


dobre buty to podstawa. bieganie w jakis beznadziejnych butach moze tylko zmienic nasz trening w pieklo.

OdchudzanieTreningi