Jak robić brzuszki, żeby schudnąć?

Jak robić brzuszki, żeby schudnąć?

Redakcja

2017-03-10

brak komentarzy

Brzuszki to najpopularniejszy trening na wymodelowanie talii. Jeżeli jednak zależy Ci na spaleniu tłuszczu, to zwykłe brzuszki niewiele Ci dadzą! Zatem: jak robić brzuszki, żeby schudnąć najszybciej, jak to możliwe?

No cóż, redukcja tłuszczu niezmiennie zaczyna się... w jadłospisie! Nie chodzi o to, że treningi nie są ważne, ale trudno wyrzeźbić tkankę mięśniową talii, ćwicząc w przerwach między kebabem a ciasteczkami. Wyjątkiem są osoby szczupłe. Wtedy robienie brzuszków będzie miało sens. Gdy zaś mowa o samej metodzie wykonywania brzuszków – lepiej robić ich mniej, ale poprawnie, angażując wszystkie mięśnie brzucha podczas silnych spięć.

Mocno spinaj mięśnie

W trakcie wykonywania brzuszków skup się na jakości, a nie na ilości. Jak najmocniej spinaj mięśnie talii w punkcie granicznego zgięcia przy każdej powtórce. Jeżeli nie będziesz tego robiła, nie osiągniesz zauważalnego postępu. Staraj się też zachowywać prawidłową pozycję ciała – plecy powinny być proste lub lekko wygięte w łuk, tak by kręgosłup lędźwiowy ciągnął ku podłodze. Jego wyginanie w drugą stronę obciąży kręgosłup, doprowadzając do urazu.

Nie zapominaj o skośnych

Nie zapominaj także o tym, że brzuch ma także mięśnie skośne i zębate. One są równie ważne, dlatego ćwicz je tak samo intensywnie, jak mięśnie proste.

Efekty A6 Weidera

A co z powszechnie znaną A6Weidera? Osoby początkujące z fałdkami do spalenia na brzuchu, mogą to ćwiczenie całkowicie odpuścić. Ono nie spala tłuszczu, a jedynie wzmacnia mięśnie (narażając przy tym kręgosłup na przeciążenia...). Osoby zaawansowane z kolei mogą się przy A^ Weidera wynudzić - dla nich przygotowane sa ćwiczenia silniej angażujące mięśnie brzucha.

Brzuszki + zbilansowana dieta - duet doskonały

Prawdziwym orężem w walce o piękny brzuch jest prawidłowa zbilansowana dieta. To ona jest odpowiedzialna za ok 70% zwycięstwa. Dopiero kombinacja bardziej świadomego żywienia i stosownie dobranych treningów kardio wraz z brzuszkami przyniesie rezultaty.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Form Explode w promocji:
Form Explode
297 zł 137 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 226 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

TreningiPłaski brzuch