Czy zwykle brzuszki coś dają?

Czy zwykle brzuszki coś dają?

Redakcja

2016-10-07

1 komentarz

Okazuje się, że same - wykonywane w niezliczonej ilości powtórzeń – ćwiczenia na brzuch nie zapewnią szczupłej talii. Zwykłę brzuszki niewiele dają, ale jeśli będziesz je robić w postaci nieco zmodyfikowanej, możesz być zaskoczony rezultatami.

Punktem wyjścia okazuje się zbilansowana dieta, która jest jakieś 70% zwycięstwa. I nie chodzi tu o ekstremalny post, który osłabia przemiana materii, wskutek czego rezultat bywa przeciwny do zamierzonego (tłuszcz gromadzi się szybciej), a o zbilansowany, zrównoważony sposób odżywiania, który gwarantuje niezbędne substancje odżywcze i energię. Zwłaszcza w trakcie treningów jedzenie okazuje się szczególnie istotne, bo ciało pobudza zapotrzebowanie na kalorie, gdy zaczyna je spalać szybciej. Nie oznacza to mimo wszystko że robiąc trzeba żywić się jak atleta.

Jedz małymi porcjami

Aby uniknąć rozciągania żołądka, co sprzyja tworzeniu się „oponki” a także „boczków”, naucz się spożywać mało, ale często. Unikniesz dzięki temu przejadania się, a przemiana materii będzie cały czas pobudzany do pracy. Potrawy spożywaj co 2,5-3 60 minut, by organizm miał czas na strawienie każdej racji.

Nie zapominaj także, że same brzuszki nie spalą warstwy tłuszczu z okolic talii. Do tego konieczne okazują się treningi wytrzymałościowe – tzw. cardio, przykładowo taniec, bieg, pływanie lub trening na rowerze.

Zamień zwykłe brzuszki na lepsze

Brzuszki można robić na dużo sposobów. Brzuszki na piłce to jedna z skuteczniejszych metod treningu mięśni brzucha, bo w trakcie ćwiczeń trzeba się skupić, by nie ześlizgnąć się z piłki lub żeby nie wypadła ci spod nóg. Wtedy przykładasz wyższą uwagę do powtórek oraz skupiasz się na własnym ciele. Napinanie tkanki mięśniowej brzucha nie musi się odbywać jedynie w trakcie ćwiczeń. Możesz to robić o każdej porze dnia. Np. zmywając naczynia czy czytając książkę. Dzięki temu nauczysz się świadomie napinać oraz rozluźniać tkankę mięśniową.

Co dają brzuszki? Rezultaty

Jeżeli wykonujesz regularnie wraz z ćwiczeniami cardio oraz jednocześnie stosujesz zrównoważoną dietę – wzmocnisz mięśnie, ujędrnisz brzuch oraz pozbędziesz się „oponki”.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Kankusta Duo Forte w promocji:
Kankusta Duo Forte
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 237 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

jaroslawwojtow

2016-10-14 11:56:48


z doświadczenia wiem, ze brzuszki rzeczywiscie poprawiaja wyglad miesni brzucha. to sa cwiczenia zorientowane wprost na te partie ciala.

TreningiPłaski brzuch