Co to jest escape room?

Co to jest escape room?

Redakcja

2017-03-13

brak komentarzy

Chcesz przeżyć ciekawy wieczór, który wyrwie Cię całkowicie z codziennej nudy? Teraz masz szansę doświadczyć niesamowitą przygodę, wybierając się do escape room, czyli pokju zagadek.

Czym jest Escape room?

To gra typu Real Life, która polega tak naprawdę na tym, że zamyka się grupę osób w pomieszczeniu, z którego muszą się wydostać poprzez rozwiązanie przeróżnych, ukrytych w pokoju zagadek. Same pomieszczenia są niezwykle klimatyczne i przenoszą uczestników zabawy w zupełnie inną rzeczywistości, co zdecydowanie podkręca całą zabawę. Niezwykle ważny jest spryt, wiedza, inteligencja, ale również współpraca danej grupy przy rozwiązywaniu zagadek, co pomaga w szybszym wydostaniu się z escape room.

Skąd wziął się pomysł na pokój zagadek?

Escape room ma swoje korzenie w grze z 1988 roku, która oparta była wyłącznie na tekście, jednak sama treść przygody sprawiała, że gracz świetnie się bawił dążąc do ucieczki z zamkniętego pomieszczenia. Następnie pojawiły się gry online bazujące na tym samym, czyli ucieczce z zamkniętego pokoju. Ostatnim krokiem były już realnie istniejące pokoje takie jak escape room. Każdy ma inny charakter, inny klimat i pozwala przenieść się do zupełnie odmiennego świata.

Dla kogo jest Escape room?

Rozrywka ta skierowana jest dla osób praktycznie w każdym wieku. Jedynie osoby poniżej 12 roku życia powinny w niej uczestniczyć pod opieką osoby pełnoletniej. W razie problemów z wydostaniem się organizatorzy mają przygotowane podpowiedzi, które odrobinę ułatwią zadanie. Natomiast po wydostaniu się z escape room jest możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcie.

 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Mężczyzna