3 błędy po treningu biegowym

3 błędy po treningu biegowym

Redakcja

2016-09-30

brak komentarzy

Poznaj 3 najczęstsze błędy popełniane po treningu biegowym.

Nie pamiętasz o rozciąganiu

Wielu joggerów nie pamięta o ważnej roli cool down, a więc relaksu oraz „wychłodzenia” ciała po ćwiczeniach. Gdy pokonasz już konkretny dystans, nie kończ od razu ćwiczeń. Przeznacz jakiś kwadrans na powrócenie do zwyczajnego pulsu oraz odzyskanie spokojnego oddechu. Zrób serię ćwiczeń rozciągających, dzięki którym unikniesz nieprzyjemnych zakwasów, urazów i zwiększysz giętkość mięśni. Jeżeli włączysz cool down do swojej joggingowej rutyny, to zapomnisz czym są urazy biegaczy i będziesz mieć lepsze efekty.

Nie uzupełniasz braków paliwa

Po zakończonym biegu wracasz do domu, wchodzisz pod natrysk, robisz make-up i po trzech kwadransach jesteś już w drodze na spotkanie z koleżankami. Rozmawiacie nad drinkiem, aż nagle czujesz burczenie w brzuchu – nie pamiętałaś o posiłku po ćwiczeniach! Specjaliści przekonują, że powinnaś zjeść posiłek po treningu w ciągu od pół godziny do 2 godzin od zakończenia biegu. Nie tylko zaspokoisz ssanie w żołądku, ale także wyrównasz energię w mięśniach oraz pozwolisz im na odbudowę.

Posiłek po ćwiczeniach okazuje się bardzo ważny oraz sprawia, że twoje trudy nie idą na marne, wobec tego nigdy nie możesz go pomijać. Co spożywać po joggingu? Wielu joggerów sięga po koktajl białkowy, który można błyskawicznie wykonać. Możesz także zjeść klasyczny posiłek, pamiętając, by był bogaty w białko oraz posiadał węglowodany. Dobre skarbnice białka to jogurty, mleko, kurczak, indyk i ryby. Po ruchu twoje mięśnie potrzebują paliwa, wobec tego bez obaw możesz spożywać makaron razowy, wypieki, kasze czy ryż.

Nie pijesz odpowiednio dużo wody mineralnej

Jeżeli w trakcie biegu nie pijesz wody mineralnej, to obowiązkowo trzeba wyrównać braki płynów po ćwiczeniach. Odwodnienie może okazać się powodem wycieńczenia organizmu, skurczów, a nawet spadku nastroju, wobec tego lepiej uprzednio pomyśleć o nawodnieniu. Zależnie od tego, jak długo biegałaś i w jakim tempie, w trakcie jednego ćwiczeniach tracisz od 1 do 3 l płynów!

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Kankusta Duo Forte w promocji:
Kankusta Duo Forte
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 151 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

TreningiBieganie