Zaburzenia seksualne u mężczyzn - fizjologiczne i psychologiczne podłoże problemu

Zaburzenia seksualne u mężczyzn - fizjologiczne i psychologiczne podłoże problemu

Redakcja

2016-09-30

brak komentarzy

Zaburzenia seksualne u mężczyzn występują najczęściej, gdy przekroczą oni 40 rok życia. Wydaje się zatem wskazane krótko o nich chociaż podyskutować, zwłaszcza o tych powiązanych z potencją, bo taki typ dolegliwości okazuje się najczęściej spotykany. Zobacz więc powody, leczenie, porady i metody zapobiegania i środki rozwagi powiązane z tą w szczególności delikatną sprawą męskiej natury.

Wyjaśniając w uproszczeniu, dolegliwości natury seksualnej u mężczyzn to wszystkie dolegliwości, które powodują, że mężczyzna lub jego druga połówka, nie są w stanie wydobywać pełnej radości ze swojego pożycia seksualnego. Bo cykl odpowiedzi na bodźce natury seksualnej u mężczyzn posiada cztery fazy: podniecenie, plateau, orgazm i zrelaksowanie, wszystkie dolegliwości, które blokują klasyczny przebieg owego procesu będą określane jako dolegliwości natury seksualnej u mężczyzn. Chociaż seksualne trudności mężczyzn są dość popularne, to większość z nich łatwo wyleczyć i na stałe się ich pozbyć.

3 kluczowe typy dolegliwości natury seksualnej to:

  • niskie libido (a więc słaby pociąg seksualny),
  • zakłócenia potencji lub impotencja (problemy z uzyskaniem lub zachowaniem wzwodu),
  • zakłócenia ejakulacji (przedwczesny wytrysk, opóźniony wytrysk lub całkowity niedobór ejakulacji).

Wśród przytoczonych powyżej kłopotów zakłócenia wzwodu, które zwykło się tytułować impotencją, są jednym z najpowszechniejszych problemów podawanych przez mężczyzn. Polega on na niezdolności do zdobycia lub zachowania potencji wystarczającej do pełnego aktu seksualnego lub innej wyselekcjonowanej aktywności seksualnej. Uznaje się, że jeden na 10 mężczyzn choruje na zakłócenia erekcji, ale wyłącznie nieliczni podejmują leczenie.

Zakłócenia wzwodu są najczęściej u panów powyżej 40 roku życia. To wobec tego, że dojrzalsi faceci są zdecydowanie bardziej wystawieni na warunki, które mogą komplikować fizjologię odpowiedzi natury seksualnej, ale ta prawidłowość nie oznacza bynajmniej, że tworzenie się dolegliwości natury seksualnej u pana jest zależne tylko od jego wieku.

Przyczyny zaburzeń erekcji

Zaburzenia seksualne u mężczyzn mogą posiadać przyczyny również natury cielesnej a także natury psychologicznej. 

Powody natury cielesnej mogą zawierać fizjologiczne lub medyczne (zdrowotne) zakłócenia np. cukrzyca, nadciśnienie, znaczący poziom cholesterolu, dolegliwości sercowe i układu krążenia, zakłócenia natury neurologicznej, zakłócenia hormonalne, choroby chroniczne, np. zaburzenia pracy nerek lub wątroby, przypadłości spowodowane negatywnymi konsekwencjami aplikowania pewnych medykamentów, palenie, wysokoprocentowe trunki i środki odurzające. 

Powody natury psychologicznej mogą zawierać strach bezpośrednio przed niską oceną predyspozycji „łóżkowych” przez partnera, stresujące sytuacje, który może być powiązany z pracą a także z kłopotami w domu, stany depresyjne, znużenie natury seksualnej, trudności w związku, obawy i lęki powiązane z orientacją seksualną i rezultaty poprzednich urazów natury seksualnej.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

MężczyznaSeksProblemy łóżkowe