Kłopoty z erekcją w młodym wieku

Kłopoty z erekcją w młodym wieku

Redakcja

2017-01-20

brak komentarzy

Nie tylko starsi, ale również młodzi mężczyźni mogą doświadczyć czym są kłopoty z erekcją. W młodym wieku częstymi przyczynami problemu może być obniżenie potencji, problemy w pracy, kryzys w związku, przewlekły stres  czy choroby przy których zażywane są leki. Z reguły poprawę erekcji u młodych powoduje udoskonalenie stylu życia, psychoterapia, dieta i leki zwiększające popęd seksualny.

Erekcja u młodych

Potencja oznacza ogólną umiejętność w podjęciu poprawnego aktu seksualnego. Mówimy tu o  momencie rozpoczęcia, zachowania oraz satysfakcjonującego przez obojga partnerów zakończenia współżycia płciowego. Sam problem potencji u młodych mężczyzn nie oznacza jedynie utraty popędu a także podniecenia seksualnego, ale również niechęć do współżycia z swoim partnerem/-erką.

Kłopoty z erekcją w młodym wieku - przyczyny

Zakłócenia potencji często mogą pojawić się pod postacią: obniżonego libido, problemów zaburzeń erekcji, nieprawidłowego przebiegania aktu seksualnego czy zaburzeń w uzyskaniu orgazmu. Kolejnymi powodami kłopotów z erekcją a także potencją u młodych osób mogą być schorzenia psychiatryczne: depresja, dysfunkcje nerwicowe, nałogu. Trzeba też wziąć pod uwagę ewentualny długotrwały stres a także przeforsowanie, presja w miejscu pracy lub utrata bliskich.

Zmiana trybu życia

Kłopoty z erekcją w młodym wieku, a głównie zmniejszone libido, można z początku leczyć naturalnymi metodami. Jest to przede wszystkim dbałość o masę ciała (leczenie otyłości) i dieta wzbogacona na przykład o świeże lub mrożone owoce (truskawki, awokado), zioła (cynamon, imbir, kardamon), gorzką czekoladę, zielone szparagi, kawior, czy także świeże owoce morza. Ważne jest też ograniczenie spożycia alkoholu i wypalania paczki papierosów.

Stosowanie powyższych zaleceń to szansa że poprawi się erekcja. U młodych jest to coraz częstszy problem ze względu na obecny szybki i stresujący tryb życia. Warto więc dbać o swoją formę i zdrowie każdego dnia.

Zobacz też

Escape game warszawa


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

MężczyznaSeksProblemy łóżkowe