Zasady diety redukcyjnej

Zasady diety redukcyjnej

Redakcja

2016-12-28

brak komentarzy

Na czym polega zbilansowana dieta redukcyjna? Zasady okazują się jasne - trzeba zredukować wartość kaloryczną całodziennego menu o 500-1000 kcal poniżej kompletnego zapotrzebowania ciała na energię. Sprawdź, jak posługując się wzorami obliczyć dzienne popyt kalorii z uwzględnieniem twojego wzrostu, wieku, płci a także poziomu ruchu.

Dieta redukcyjna to całościowe przeciwieństwo popełnionych diet cud, z którymi spotkałeś się do tej pory oraz być może próbowałeś. Jej zasadniczym założeniem okazuje się spadek odżywczości całodziennego menu o 500-1000 kcal niżej całkowitego zapotrzebowania żołądka na siłę. Ilość kcal, o jaką zalicza się zredukować znaczenie energetyczną pokarmów, okazuje się zależna od wyjściowej wagi, a więc od stopnia przybierania na wadze lub otyłości. Dieta redukcyjna opiera się na założeniach bardziej świadomego odżywiania oraz okazuje się raczej wzorem stylu życia, aniżeli następną propozycją niemożliwą do realizowania w żmudnym okresie. Przyjrzyjmy się bliżej zasadom jej stosowania.

Na początku raz zaleca się określić masę ciała zbilansowaną dla wzrostu, a więc należną masę ciała (NMC). Służy do tego wzór Lorentza:

NMC dla kobiet: Należna masa ciała [kg] = wzrost [cm] – 100 – 0.5 x (wzrost [cm] – 150)

NMC dla panów: Należna masa ciała [kg] = wzrost [cm] – 100 – 0.25 x (wzrost [cm] – 150)

Po obliczeniu należnej wagi zyskujemy orientacyjną informację, do jakiej wagi musimy dążyć oraz ile nadmiarowych nadprogramowych kilogramów nam towarzyszy. Rozpoczynając dietę redukcyjną, kluczowe okazuje się termin własnego zapotrzebowania kalorycznego. Dla każdej osoby bywa ono inne oraz zależne od wagi, wzrostu, wieku a także ruchu. Rozpoczynamy od obliczenia PPM, a więc podstawowej zmiany materii, według wzoru Harrisa-Benedicta. PPM to ilość energii, którą ciało zużywa na podtrzymanie popełnionych funkcji bez przeprowadzania jakichkolwiek działań.

PPM dla kobietPPM [kcal] = 665,09 + (9,56 x waga [kg]) + (1,85 x wzrost [cm]) – (4,67 x wiek [lata])

PPM dla panówPPM [kcal] = 66,47 + (13,75 x waga [kg]) + (5 x wzrost [cm]) – (6,75 x wiek [lata])

Gdy znasz już własną PPM, zaleca się obliczyć CPM a więc kompletną metabolizm, która uwzględnia uwalnianie siły na wszelkie częste działań oraz na pracę ruchową. Do obliczenia CPM można zrobić użytek z współczynnika k, określającego zakres ruchu lub podliczyć na bazie właściwych tabel siłę zużywaną na wszelkie działań przez cały dzień, jak przykładowo ubieranie się, odkurzanie itp.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Kankusta Duo Forte w promocji:
Kankusta Duo Forte
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 187 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Odchudzanie