Picie piwa podczas odchudzania

Picie piwa podczas odchudzania

Redakcja

2016-11-09

brak komentarzy

Odchudzanie a piwo to kombinacja, która nie idzie ze sobą w parze. Można spotkać się z poglądem, że nawet symboliczne dawki tego trunku mogą udaremnić proces odchudzania. Z drugiej strony, pojawiają się głosy rozsądku, ponieważ umiarkowana konsumpcja pozytywnie rzutuje na zdrowie metaboliczne. Z racji faktu, że całkowita abstynencja jest zjawiskiem nieczęsto występującym, należy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy odchudzanie a piwo całkowicie się wykluczają. 

Piwo to też alkohol

Nikt nie poddaje w wątpliwość, że regularne spożycie piwa odbija się echem na zdrowiu psychicznym i fizycznym. Problem z czasem może doprowadzić do uzależnienia. Niemniej jednak, spożycie alkoholu towarzyszy niemalże każdemu, również sportowcom. Czy zatem tyle negatywnych właściwości powinno zmotywować nas do całkowitej abstynencji? Istnieje spora ilość badań, które wykazały, że rozsądne spożycie alkoholu nie jest szkodliwe dla zdrowia, a nawet może nieść za sobą korzyści - przykładowo zmniejszenie ryzyka chorób układu krążenia. 

Odchudzanie a piwo

Jedno jest pewne - picie piwa w trakcie odchudzania nie sprzyja utrzymaniu estetycznej sylwetki. Dlaczego tak się dzieje? Powodów jest kilka. Po pierwsze, jedna butelka piwa zawiera średnio 250 kcal pochodzących z etanolu (1g dostarcza 7 kcal) i węglowodanów (1g dostarcza 4 kcal). Spożywając 3-4 butelki dziennie bez trudu można dostarczyć taką dawkę, która nawet przy regularnym spożyciu doprowadzi do zahamowania procesu odchudzania, a nawet przyczyni się do przyrostu masy ciała. 

Kaloryczność piwa to nie jedyny pryzmat, przez który powinniśmy patrzeć na chmielowy trunek. Warto mieć świadomość, że klasyczne piwo wykazuje zdolność do zwiększania apetytu. Podczas picia chętnie sięgamy po frytki, chipsy, krakersy bądź słone orzeszki. Tym bardziej, że po spożyciu wyłączają się dietetyczne hamulce i spada nasza asertywność. A skutki? O nich już nie trzeba nawet wspominać. 

Wnioski

Wiemy już, że piwo to kaloryczny trunek, w którym nie brakuje pustych kalorii. Wniosek jest prosty - sięganie po chmielowy napój nie wydaje się w pełni rozsądną opcją. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy unikać go jak ognia. Okazjonalne spożycie nie zrujnuje naszych starań o szczupłą sylwetkę, tym bardziej jeżeli zostanie wliczone do dziennego bilansu energetycznego. Ważne jest, aby spożycie piwa nie było naszą rutyną, a podczas jego spożycia nie sięgać po kaloryczne przekąski, lecz zdrowsze odpowiedniki. 

catch me patch me

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Kankusta Duo Forte w promocji:
Kankusta Duo Forte
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 179 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

OdchudzaniePłaski brzuch