Kanapki a odchudzanie, czyli jaki chleb wybierać na diecie?

Kanapki a odchudzanie, czyli jaki chleb wybierać na diecie?

Redakcja

2016-10-23

1 komentarz

Pieczywo na diecie? Już samo pytanie może budzić wątpliwości i konsternację w dobie powszechnego przekonania o niekorzystnym wpływie chleba na szczupłą sylwetkę. Skąd takie przekonanie? Czy pieczywo w diecie to naprawdę niedobra kombinacja? W Polsce jedną z najpopularniejszych przekąsek jest kanapka. To ją najczęściej sami zabieramy do pracy i szykujemy naszym dzieciom na drugie śniadanie do szkoły. Naprawdę trudno sobie wyobrazić nagłe porzucenie chleba. Na szczęście nie musimy tego robić, ponieważ branża piekarnicza ma się dobrze, zaś wybór produktów jest bardzo szeroki.

Jakie jest najlepsze pieczywo na odchudzanie?

Szczupłej sylwetce szczególnie sprzyja ciemne pieczywo wypiekane z mąki razowej (pszennej, żytniej bądź mieszanej). Dlatego właśnie razowe? Powód jest prosty – do razowych wypieków wykorzystywana jest jedynie mąką, którą otrzymano z jednorazowej zmielenia ziarna. Taki proces pozwala na zachowanie cennych składników.

Jasne kontra ciemne pieczywo

Dieta odchudzająca dla osób dbających o szczupłą sylwetkę uważa, że białe pieczywo jest bardziej tuczące od ciemnego. W tej opinii jest ziarno prawdy, lecz nie na pierwszy rzut oka. Rozważmy na przykładzie. Wartość energetyczna 100 g pszennego chleba wynosi 250 kcal, zaś żytniego 213 kcal. Różnica jest niewielka, dlaczego zatem warto wybierać ciemne pieczywo? Przewaga ciemnego chleba nad jasnym tkwi w składzie – błonniku wspomagającym odchudzanie, witaminach i składnikach mineralnych. Wszystkie drogocenne właściwości ciemnego pieczywa są zawdzięczane obecności ziaren i łusek, nieobecnych w jasnych wypiekach.

Pieczywo a dieta – czym można zastąpić wypieki?

Pieczywo, jako produkt zbożowy, powinien być dostarczany do organizmu z każdym posiłkiem, lecz zapewne nikt nie wyobraża sobie jedzenia chleba do każdego dania. Warto go zastępować brązowym ryżem, kaszą gryczaną i jęczmienną oraz płatkami owsianymi, by w ten sposób urozmaicić swój jadłospis.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Dr Farin w promocji:
Dr Farin
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 248 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

mutu

2016-10-24 23:12:13


najgorsze sa te typowe biale bulki, totalnie zero wartosci odzywczych, same kalorie

OdchudzaniePłaski brzuch