Jak odchudzać się skutecznie?

Jak odchudzać się skutecznie?

Redakcja

2016-09-30

1 komentarz

Spalenie tkanki tłuszczowej dla każdego to więcej niż właściwa kuracja dietetyczna. Zaleca się poznać zasady efektywnego odchudzania, jeżeli pragniesz na stałe walczyć się z kłopotem kilogramów. Zrzucanie nadwagi musi być przystosowane do wieku osoby, płci, stanu zdrowotnego oraz sprawności fizycznej. Inne jest spalenie tkanki tłuszczowej dzieci, jeszcze inne – zrzucanie nadwagi nastolatka, a inne – odchudzanie ludzi dojrzałych. Bazę bezpiecznego zrzucania wagi stanowi mimo wszystko ciągle aktywność oraz zmiana przyzwyczajeń związanych z jedzeniem.

Powody tycia

Kłopot otyłości i nadwagi jedni usprawiedliwiają dolegliwościami lub przyczynami genetycznymi. To mimo wszystko jedynie w części zgodne z rzeczywistością. Wiadomo, są choroby, które wpływają na zakłócenia trawienne oraz intensywne tycie. Są one mimo wszystko dość rzadkie. Przeważnie wiążą się z wahaniami hormonalnymi. Przyczyną do niepokoju powinien być fakt gwałtownej zmiany wagi w niedługim okresie. W takiej sytuacji należy pójść do specjalisty i przeprowadzić zalecone przez niego badania.

Przyczyny genetyczne mogą posiadać okeślone znaczenie, mimo wszystko nie są naturalną przyczyną tycia. Skutkują tym wyłącznie, że prościej na wadze, a zatem musimy zdecydowanie bardziej zwracać uwagę na to, co jemy i więcej trudu włożyć w zachowanie optymalnej wagi. Przyczynami genetycznymi należy także wyjaśniać istnienia całych rodzin osób z nadwagą. Zazwyczaj powodem ich stanu są wspólne złe przyzwyczajenia odżywiania i niekorzystne wzorce przekazywane dzieciom.

Czemu dieta nie wystarcza?

Dieta w założeniu jest czymś przejściowym. Czasem potrzebuje wielu wyrzeczeń, które mają dać nagrodę – szczupłą figurę. Diety na odchudzanie oparte są na łatwym zamiarze: jak najprędzej zredukować wagę. Nie biorą pod uwagę potrzeb organizmu, zatem zazwyczaj ich skutkiem jest wyczerpanie, pogorszenie stanu włosów, cery oraz płytki paznokci, gorsze zdrowie. Bez zmiany przyzwyczajeń związanych z jedzeniem już niedługo po skończenia kuracji odchudzającej łatwo wrócić do wcześniejszego sposobu jedzenia i przybrać na wadze. To zdecydowanie gorsze niż stabilna nadwaga, ponieważ rozregulowuje przemianę materii.

Aktywność a zrzucanie nadwagi

Dieta nie wystarcza, ponieważ częścią bardziej świadomego stylu życia jest także aktywność. Nie musimy być sportowcem, ale systematyczna dawka aktywności jest nieodzowna. Świetnie, byśmy co najmniej dwukrotnie tygodniu odnaleźli czas na solidny trening – dyscyplina ma tu nieduże znaczenie. Istotne, by trenować sport, jaki sprawia nam przyjemność. W inne dni wystarczy krótka gimnastyka po wstaniu z łóżka czy dynamiczny spacer.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Catch Me Patch Me w promocji:
Catch Me Patch Me
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 156 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

kmyszka8600

2016-10-10 09:36:02


dieta i cwiczenia - to najlepsza rada. inaczej nie ma co sie za to zabierac jesli nie mamy odpowiedniej motywacji. nie ma idealnego srodka ktory nam pomoze. moim zdaniem po prostu trzeba zmienic tryb zycia.

OdchudzaniePłaski brzuch