Główne zasady zdrowej kuchni

Główne zasady zdrowej kuchni

Redakcja

2016-09-11

brak komentarzy

Mięso w głębokim oleju, ziemniaki w sosie, na deser ciasto, a wszelkie jarzyny wylądowały w sałatce, która obtoczona okazuje się w majonezie. Dla pewności nie ma w tym nic zdrowego. Całe szczęście takie rzeczy spożywamy wyłącznie od czasu do czasu, zaś na co dzień możemy zająć się organizacją bardziej świadomego stylu życia. Poniżej znajduje się lista 5 reguł, które wspomogą dokonywać dobrych decyzji w diecie a także doprowadzić rozsądny tryb życia.

Nie trzymaj na wierzchu słodyczy

Pewni ludzie pałaszują, żeby żyć, inni żyją na rzecz spożywania, ale okazuje się jeszcze trzeci typ – ludzie, którzy jedzą, bo widzą, że coś do jedzenia jest. Tak rzeczywiście każdy w jakimś momencie własnego życia należał do owej trzeciej grupy. Prowadzi do tego w momentach, gdy stajemy się zestresowani, zamyśleni lub zwyczajnie znudzeni.

Czytaj także: Czy picie wody pomaga schudnąć?

Używaj ziół

Przyprawy służą nie wyłącznie dostosowaniu smaku potrawy, pozwalają mieć również wielki znaczenie na nasze zdrowie. Wiele z nich daje przeciwutleniaczy – silnych skladników redukujących destruktywne wolne rodniki. Najlepszymi przykładami okazują się tutaj goździk, mięta a także cynamon. Co poniektóre zioła, np. pieprz cayenne, pozwalają stymulować termogenezę poposiłkową, pomagając przyśpieszyć przemiana materii a także podtrzymywać smukłą figurę.

Przygotowuj dania wcześniej

Będąc w lokalach lub na wyjeźdźcie, dosyć łatwo bywa coś niezdrowego oraz niewiele sycącego. Znalezienie w takiej sytuacji pełnowartościowego jedzenia graniczy czasami z cudem. Okazjonalna przekąska nie zrujnuje naszych planów na figurę plażową – ale jeżeli taka sytuacja okazuje się normą, to udoskonalenie postury okazuje się bliska niemożliwości.

Zachowaj czystość w kuchni

Czysta kuchnia oznacza zdecydowanie mniej drobnoustrojów a także zanieczyszczeń, które pozwalają prawdopodobnie przedostawać się do jedzenia. Kuchnia jest miejscem, w którym bardzo trzeba pielęgnować czystość, bo pozostawione resztki spożywania mogą się błyskawicznie popsuć a także stać się wylęgarnią drobnoustrojów.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Catch Me Patch Me w promocji:
Catch Me Patch Me
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 166 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

ZdrowieOdchudzanie